logo-01

Knuta diena

Knuta diena ir dzejniekam un atdzejotājam, Goda salaspilietim Knutam Skujeniekam veltīts pasākums septembra izskaņā. Tas notiek Salaspilī  jau vairāk kā 20 gadus.  Knuta dienas satura veidotājs ir dzejnieks pats un viņa ģimene. 17 gadus tie notikuši kultūras namā „Enerģētiķis”, no 2017. gada  Knuta diena pārtapusi par Citādu Knuta dienu, un svētkus organizē Salaspils novada bibliotēka. Gadu garumā pasākumu norisē  iesaistījies viss  radošais kultūras nama „Enerģētiķis” kolektīvs, mākslinieciskā vadītāja   Karīna Matuseviča, Ligita Roze, Ingrīda Koroševska u.c.,  Salaspils amatierteātris, vietējie pašdarbības kolektīvi un mākslinieki. Svētku ietērpu - afišas, ielūgumus, scenogrāfiju nenogurstoši veidojusi māksliniece, salaspiliete Evija Mitkus, pēdējos gados svētkus  vadījusi  2017. gada balvas „Rabarbers” laureāte   Jana Kolbina-Birzniece.

„Mēs vienas otram palīdzam dzīvot”, tā paudis dzejnieks savas dzejas cienītājiem,  draugiem, lēģera biedriem,   pasākuma organizatoriem un viesiem atbildot uz jautājumu, ko viņam nozīmē Knuta diena.

Sadaļā Knuta diena Salaspilī piedāvājam iepazīties ar daļu no gadu gaitā uzkrātā  materiālu klāsta – afišām, ielūgumiem, fotogrāfijām, video ierakstiem, scenārijiem un publikācijām presē